Medarbetare

Här är alla vi som arbetar på Västerås marknad & näringsliv AB.
Behöver du komma i kontakt med någon av oss finner du våra kontaktuppgifter nedan!

Daniel Anteskog-Adler

Daniel Anteskog-Adler

Administrativt ansvarig

021-39 13 04

daniel.anteskog-adler@vasteras.se

Frida Axelsson - expectrum

Frida Axelsson

Koordinator | expectrum

021-39 00 01

frida.axelsson@vasteras.se

Lucas Baunsgaard

Lucas Baunsgaard

Teknikguide | expectrum

lucas.baunsgaard@vasteras.se

Torbjörn Bengtsson - Invest Västerås

Torbjörn Bengtsson

Etableringschef | Invest Västerås

021-39 01 45

torbjorn.bengtsson@vasteras.se

Linda Eklund - Visit Västerås

Linda Eklund

Digital media koordinator | Visit Västerås

021-39 01 12

linda.eklund@vasteras.se

Anna Eriksson - expectrum

Anna Ericson

Teknikpedagog | expectrum

021-39 60 68

anna.ericson@vasteras.se

Magnus Eriksson - Västerås Convention Bureau

Magnus Eriksson

Projektledare | Västerås Convention Bureau

021-39 00 05

magnus.eriksson@vasteras.se

Jennifer Gosch

Jennifer Gosch

Digital projektledare

021-39 01 13

jennifer.gosch@vasteras.se

Jenny Guilliams - expectrum

Jenny Guilliams

Projektassistent | expectrum & Strategiska projekt

021-39 00 02

jenny.guilliams@vasteras.se

Linda Heplinger

Linda Heplinger

Marknadskommunikatör

021-39 01 02

linda.heplinger@vasteras.se

Matilda Hildingsson

Matilda Hildingsson

Marknadskommunikatör

021- 39 74 46

matilda2.hildingsson@vasteras.se

Hampus Johansson Törnsten

Hampus Johansson Törnsten

Marknadskommunikatör

021-39 23 40

hampus.johansson.tornsten@vasteras.se

Lisa Kilestad - expectrum

Lisa Kilestad

Platschef | expectrum

021-39 60 62

lisa.kilestad@vasteras.se

Sofie Lidholm - Visit Västerås

Sofie Lidholm

Utvecklingschef | Visit Västerås

021-39 01 19

sofie.lidholm@vasteras.se

Eva Lilja

Eva Lilja

VD

021-39 01 11

eva.lilja@vasteras.se

Madelene Nikoloska - expectrum

Madelene Nikoloska

Koordinator | expectrum

Tjänstledig

Anders Nordström - Expectrum

Andreas Nordström

Teknikguide | expectrum

021-39 60 67

andreas.nordstrom@vasteras.se

Pia Norstedt - Invest Västerås

Pia Norstedt

Utvecklingschef | Invest Västerås & vice VD | Västerås marknad & näringsliv AB

021-39 01 14

pia.norstedt@vasteras.se

Gabriella Nyman - Visit Västerås

Gabriella Nyman

Koordinator | Visit Västerås

021-39 01 09

gabriella.nyman@vasteras.se

Erika Olsson

Erika Olsson

Koordinator | expectrum

021-39 60 61

erika.olsson@vasteras.se

Emelie Sadenfors - expectrum

Emelie Sadenfors

Teamledare | expectrum

021-39 01 06

emelie.sadenfors@vasteras.se

Sarawut Sathin - Invest Västerås

Sarawut Sathin

Näringslivsutvecklare/ Etablering | Invest Västerås

021-39 60 64

sarawut.sathin@vasteras.se

Marit Shim-Kvenamngen - Invest Västerås

Marit Sihm Kvenangen

Näringslivskoordinator | Invest Västerås

021-39 01 48

marit.sihm.kvenangen@vasteras.se

Inger Sjölund-Bengtsson - expectrum

Inger Sjölund-Bengtsson

Teknikpedagog | expectrum

021-39 60 63

inger.s.bengtsson@vasteras.se

Maria Spennare - Invest Västerås

Maria Spennare

Strateg | Invest Västerås

021-39 51 00

maria.spennare@vasteras.se

Ann-Sophie Sund

Ann-Sophie Sund

Projektledare | Strategiska projekt

021-39 01 26

ann-sophie.sund@vasteras.se

Catarina Söderholm

Catarina Söderholm

Projektledare | Västerås Convention Bureau

021-39 01 25

catarina.soderholm@vasteras.se

Marie Tervald

Marie Tervald

Marknadskommunikatör & Team leader

021-39 01 49

marie.tervald@vasteras.se

Anders Trygg - expectrum

Anders Trygg

Facility Manager | expectrum

021-39 21 21

anders.trygg@vasteras.se

Pernilla Törngren - Visit Västerås

Pernilla Törngren

Destinationsutvecklare | Visit Västerås

021-39 01 01

pernilla.torngren@vasteras.se

Erica Visti - expectrum

Erica Visti

Teknikguide | expectrum

Föräldraledig

Alf Westerdahl

Alf Westerdahl

Enhetschef | Strategiska projekt

021-39 01 15

alf.westerdahl@vasteras.se

Maria Wiklund - expectrum

Maria Wiklund

Teknikguide | expectrum

021-39 60 60

maria.wiklund@vasteras.se